Bazar

I bazarové zboží může posloužit jako to nové

Bazarové zboží je pro mnohé z nás lákavější nabídkou a to hlavně díky nižší ceně. Při výběru zánovního produktu z druhé ruky je třeba brát v úvahu hned několik aspektů. Nikdo se přeci nechce při koupi napálit, aby následně stejně musel zakoupit nový kus vybraného zboží. Připravili jsme si pro Vás proto několik tipů a rad, kterými byste se při výběru měli řídit.

  1. Nebojte se porovnávat ceny zboží. Ne vždy Vám totiž prodávající nabízí opravdu nižší cenu. Srovnávejte i popis daného produktu, o který máte zájem. Dřívější majitelé mají tendenci svou nabídku přikrášlovat.
  2. Pokuste se o prodávajícím zjistit nějaké informace, abyste se vyhnuli tomu, že daný člověk nebude existovat a vlastně neprodává vůbec nic. Můžete se tak stát obětí podvodu. Nechte si proto poslat i další fotografie, které budou potvrzovat vážnost inzerátu.
  3. Zjistěte si od současného majitele co nejvíce informací o zboží. Ptejte se na stav, funkčnost, případné opravy apod. Můžete se tak vyvarovat tomu, že koupíte zajíce v pytli.
  4. Pokud se s prodávajícím dohodnete na ceně a konečné koupi bazarového zboží, raději si pro něj dojeďte osobně. V případě, že se jedná o zboží s menšími rozměry, které si můžete nechat zaslat poštou, ne vždy Vám skutečně může přijít.
  5. Snažte se vybírat takové zboží, na které se stále vztahuje záruka a prodávající má doklad o koupi. Ten si samozřejmě nechejte předat společně s koupeným produktem. V případě závady jej můžete reklamovat u specializovaného servisu.
  6. Pamatujte, že při nákupu v bazaru nemáte možnost odstoupit od smlouvy bez udání důvodu, jelikož prodávající je většinou pouze fyzickou osobou, která nepodniká. Vzniká tak vztah dvou nepodnikatelů.
 

Bazarová hydraulická ruka

Kvalitní hydraulická ruka není vždy právě levnou záležitostí, vyplatí se proto popřemýšlet i o nákupu z bazaru. Sice věnujete více úsilí vyhledávání vhodné nabídky a při nákupu budete muset být obezřetní, nicméně uspoříte nemalou částku. S nákupem může pomoci zejména spolehlivý a poctivý bazar jako je ten náš, kde máte ze zákona půlroční záruku funkčnosti. Na rozdíl od nákupu na inzerát je nákup přes bazar přece jen mnohem bezpečnější.

Nakupujte u spolehlivých prodejců

Před nákupem věnujte pozornost také tomu, od koho kupujete. Ze zákona sice máte půl roku záruku na funkčnost, ale při nákupu bez dokladu na inzerát, který jste viděli například v novinách, ji budete těžko uplatňovat. Zavedený profesionální bazar má obvykle zkušené zaměstnance a nabízené zboží si předem prověří, případně dokáže poškozené výrobky zrepasovat či opravit. Výhodou zpravidla bývá i výběr z více různých kusů na jednom místě, takže nemusíte ztrácet čas objížděním okolních obcí a prohlížením několika nabídek.

Nákup hydraulické ruky v bazaru

Při nákupu si vyhlédnutou hydraulickou ruku dobře prohlédněte a v maximální míře zkontrolujte stav a funkčnost. Pokud se vám stav úplně nelíbí, raději nekupujte nebo si nechte čas na rozmyšlenou a prohlédněte si další nabídky. Solidní prodejce určitě nemá problém sepsat při prodeji předávací protokol a případně zdokumentovat stav, aby nedošlo k pozdějším sporům. Věnujte pozornost pohyblivým částem, čepům, pístům a hydraulice, pokud má hydraulická ruka vlastní agregát, vyzkoušejte jej. Určitě také nezapomeňte zkontrolovat stav nosných částí, zdali nebyly při předchozí manipulaci poškozeny, nemají trhliny a nejsou prorezlé či jinak narušené. Ověřte si také případné atesty a certifikáty k nabízené hydraulické ruce, zejména u větších modelů určených pro těžší práce.

Po nákupu

Zakoupenou hydraulickou ruku důkladně zkontrolujte a vyměňte případné poškozené části. Může se jednat o různé drobné díly, hydraulické hadice ve špatném stavu a podobně. Vyměňte olej a vše vyčistěte a namažte, případně natřete odřené části. Pokud sami nejste znalci, raději svěřte montáž a zapojení odborníkům. Hydraulická ruka je poměrně silné zařízení a zejména větší modely mohou zvedat až několik tun. Případné havárie kvůli nevhodné údržbě nebo montáži skončí v lepším případě újmou na majetku, ale může dojít i k vážným poraněním. Raději proto nakupujte u spolehlivého prodejce a zakoupenou hydraulickou ruku před uvedením do praxe raději svěřte odbornému servisu.

Naše stránky  také nabízejí možnost vložení bazarového inzerátu Vaší hydraulické ruky. Nabídka bude umístěna ve speciální sekci u nás na webu. Chcete prodat starší hydraulickou ruku? Kontaktujte nás prosím anebo nám přímo na e-mail info@hydraulickaruka.cz zašlete několik fotografií Vaší hydraulické ruky a její krátký popis.

Dodavatelé

AS Fors MW AS Fors MW BALTROTORS Ltd Biojack Black Bruin Deitmer Finn-Rotor JPJ Forest, s.r.o. Kreisi Metall OÜ Next Hydraulics srl Pentin Paja Oy Riuttolehto Oy Tizmar snc Unimet AB