Články

Hydraulická ruka v záchranném systému

Hasičské záchranné sbory využívají při živelných pohromách a různých nehodách speciální hydraulická zařízení. Nejčastěji se používá hydraulická ruka pro vyprošťování anebo pro manipulaci s nebezpečnými materiály.

Napájení hydrauliky

Mobilní hydraulická ruka vyžaduje také mobilní zdroj hydrauliky. Používají se různé hydraulické agregáty, které mohou být motorové či elektrické. Často umí najednou napájet až dva přístroje. Hydraulická kapalina je vedena vysokotlakými hadicemi, které mohou mít dosah až 50 m.

Vyprošťovací hydraulické nástroje

Mobilní hydraulické nástroje se nejčastěji využívají k vyprošťování osob při haváriích a živelných pohromách. Velkou výhodou je jejich vysoká mobilita i v oblastech, kam nelze dostat těžkou techniku. Základem nástroje je většinou hydraulická ruka, na které jsou osazeny stříhací či roztahovací nůžky. Stříhací nůžky se obvykle používají při vyprošťování osob ze zdemolovaných vozidel. Roztahovací nůžky, případně hydraulické vyprošťovací válce, mohou sloužit k roztažení či nadzvednutí částí, které nelze jinak přemístit či odstranit.

Manipulační hydraulická ruka

V hasičských záchranných sborech i v bezpečnostních složkách se používá řada speciálních přípravků a robotů pro manipulaci s nebezpečnými látkami. Běžná jsou například robotická zařízení s hydraulickou rukou pro manipulaci s výbušninami. Roboti s hydraulickou rukou mohou provádět manipulaci s nebezpečnými látkami bez ohrožení zdraví obsluhy. Mohou také provádět průzkum v oblastech zamořených jedovatými látkami, radiací a dalšími škodlivinami.

Naše firma se specializuje na prodej hydraulických ruk za malotraktory, traktory a ATV pracovní čtyřkolky zejména do lesního průmyslu.

Pokud je Vám něco nejasné a potřebujete se na cokoliv zeptat ohledně hydraulických ruk za traktor či malotraktor, neváhejte nás kontaktovat pomocí formuláře níže či na uvedeném telefonním čísle – rádi Vám s výběrem hydraulické ruky pomůžeme.

Dodavatelé

AS Fors MW AS Fors MW BALTROTORS Ltd Biojack Black Bruin Deitmer Finn-Rotor JPJ Forest, s.r.o. Kreisi Metall OÜ Next Hydraulics srl Pentin Paja Oy Riuttolehto Oy Tizmar snc Unimet AB