Články

Hydraulická ruka

Vlastníte les nebo dřevozpracující společnost a musíte se často potýkat s problémy týkajícími se přepravy a manipulace se dřevem? Chceme-li nakládat nebo vykládat dřevěné klády, potřebujeme buďto velké množství silných lidí, kteří by byli schopni se dřevem nějakým způsobem manipulovat, nebo můžeme využít výhod profesionální hydraulické ruky, jejíž síla předčí partu silných mužů.

Výhody hydraulické ruky

Jak bylo řečeno výše, díky kvalitní hydraulické ruce můžete bez problémů rychle a efektivně manipulovat s menšími, ale také většími dřevěnými kládami, ať již je zapotřebí dřevo naložit nebo vyložit na vlek za traktor.

Nespornou výhodou hydraulických ruk je jejich snadná montáž na většinu běžně používaných zařízení. Není proto problém naši hydraulickou ruku nainstalovat na přívěs, vyvážecí vlek, malotraktor nebo třeba valníkovou dodávku.

Hydraulická ruka Farma C4,6S
Díky vlastnímu pohonu ruky, který je zajištěn samostatným benzinovým agregátem, nepotřebujete při instalaci zasahovat do hydraulického rozvodu traktoru nebo jakéhokoli jiného zařízení. Vlastníme-li však traktor s hydraulickým okruhem, můžeme bez problémů ruku napojit i na tento rozvod.

Masivní zpracování nám umožňuje zvedat klády o váze až 550 kg, čímž můžeme bez obav nakládat i velké kusy bez nutnosti krácení nebo půlení. Tím můžeme dále ušetřit nemalé vedlejší výdaje, které bývají se zpracováním dřeva spojeny.

Mnoho podnikatelů může ocenit také možnost dotace, kterou můžou od státu na nákup hydraulické ruky získat, a to do výše až 50% ! Nejenom, že můžete ušetřit nemalé finance za pronájem cizí techniky, navíc můžete získat vlastní techniku s výraznou slevou.

Jakou hydraulickou ruku můžu pořídit

Plánujeme-li aktivní nasazení v lese, kdy budeme manipulovat s velkými kusy dřeva, můžeme se poohlédnout například po hydraulické ruce Vahva Jussi 320, která se může pochlubit dosahem až 3,2 metru a drapákem o maximálním rozevření až 75 centimetrů. Mimo to může navíc nabídnout hydraulický rotátor se statickým zatížením do 1 000 kilogramů.

Vlastníte čtyřkolku? Ani to není problém. Můžete využít například hydraulickou ruku Vahva 400, kterou díky svým malým rozměrům můžete bez obav nainstalovat například na vlek za čtyřkolku nebo malotraktor. Potřebujete-li se dostat na obtížně dostupná místa, jistě rádi využijete i této možnosti.

Přes své úsporné rozměry se však může pochlubit dosahem až 4 metry a maximální zvedací silnou až 530 kilogramů. Velmi vysoký úhel otáčení vám tak navíc může pomoci při manipulaci na obtížněji dostupných místech, vyznačujících se menším prostorem pro manipulaci se dřevem. Hledáte-li kvalitní hydraulickou ruku za bezkonkurenční cenu, hydraulická ruka Vahva 400 vám může poskytnout nevídané možnosti.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat. Rádi Vám poradíme s výběrem vhodné hydraulické ruky právě pro Vás. (tel.: 773 202 321, e-mail: info@hydraulickaruka.cz)

Dodavatelé

AS Fors MW AS Fors MW BALTROTORS Ltd Biojack Black Bruin Deitmer Finn-Rotor JPJ Forest, s.r.o. Kreisi Metall OÜ Next Hydraulics srl Pentin Paja Oy Riuttolehto Oy Tizmar snc Unimet AB