Články

Kácecí hlavice Tapio

Sekční kácecí hlavice Tapio

Společnost JPJ Forest, s.r.o. je výhradním dovozcem sekčních kácecích hlavic finského výrobce Tapio pro Českou a Slovenskou Republiku.

Sekční kácecí hlavice jsou narozdíl od klasických harvestorových hlavic (pulsních) mnohem levnější a lehčí, a proto je lze namontovat i na velice rozšířené hydraulické ruky používané na obecně známých „vyvážečkách za traktor“. Harvestorová technologie těžby dřeva se tímto stává konečně dostupnou i pro živnostníky a menší podniky.

Čím jsou sekční kácecí hlavice Tapio unikátní?

Unikátnost a výjimečnost těchto hlavic spočívá v jejich univerzálnosti (lze namontovat na všechny běžné typy hydraulických ruk), nízké hmotnosti, unikátní konstrukci a v cenové dostupnosti. Finská značka Tapio dodává hlavice na všechny kontinenty světa. Tapio je vybaveno vlastním hydraulickým rozvaděčem, který ovládá lištovou řetězovou pilu, odvětvovací nože, naklápění hlavice, atd. Tyto hlavice kácí (max. úřez dle zvoleného typu), odvětvují a sortimentují, tzn. plně nahradí harvestor  a přitom jsou namontovány na univerzálním nosiči, jakým může být např. UKT, LKT, zemědělský traktor, bagr atp.

Ovládání hlavice je řešeno pomocí digitální řídící jednotky (předvolby sortimentace, kubírování, atd.) z kabiny nosného vozidla. Sdružené ovládání hydraulické ruky (hydraulického jeřábu) a kácecí hlavice lze řešit také pomocí joysticků (nadstandardní výbava).

Možnost zapojení hlavice na Váš stroj je závislá na několika faktorech:

  • Zvedací síla a dosah hydraulické ruky/jeřábu
  • Výkon hydraulického čerpadla (průtok a tlak oleje) – lze také řešit externím čerpadlem
  • Typ použitého rotátoru (foto koncové části Vaší hydraulické ruky/jeřábu). 

Případná výměna rotátoru je nepříliš nákladnou položkou v pořízení této technologie. Potřebný rotátor máme ve většině případů skladem, jelikož jsme oficiálními zástupci předního  světového výrobce rotátorů Baltrotors pro ČR a SR (www.rotatory.cz).

Neváhejte nás prosím kontaktovat. Rádi Vám poradíme s výběrem vhodné kácecí hlavice pro Váš stroj. (tel.: 773 202 321, e-mail: info@jpjforest.com)

„Přestaňme nadávat, že nám harvestory berou práci, vezměme práci my jim!“

Dodavatelé

AS Fors MW AS Fors MW BALTROTORS Ltd Biojack Black Bruin Deitmer Finn-Rotor JPJ Forest, s.r.o. Kreisi Metall OÜ Next Hydraulics srl Pentin Paja Oy Riuttolehto Oy Tizmar snc Unimet AB