Články

LKT 80 jak ho neznáte

Společnost JPJ Forest, s.r.o. je oficiálním zastoupením značky FARMA pro český a slovenský trh. FARMA je renomovaným skandinávským výrobcem lesnické techniky a její hydraulické jeřáby/ruky patří k nejoblíbenějším v Evropě. Hydraulické jeřáby FARMA jsou členěny zejména na základě dosahu, který začíná na hodnotě 3,8 metru a končí největším typem s dosahem 8,5 m.

Mnoho dodavatelů služeb v lesnictví stále využívá legendární stroje LKT (různé typy různého data výroby) pro svou obživu. Tyto stroje zde není nutné představovat a ani uvádět jejich nesporné výhody. Nicméně jednou z hlavních výhod je ta, že stroje jsou cenově dostupné a v „československých“ lesích velmi rozšířené. Díky této skutečnosti se nás zákazníci často dotazují, zda je možné lesnické jeřáby FARMA namontovat právě na jejich stroje LKT. Hydraulické ruky FARMA jsou cenově dostupné, a proto si je mohou dovolit zakoupit také malé společnosti a živnostníci a usnadnit si tak svou každodenní dřinu.


 LKT (lakatoš)

Využití hydraulické ruky FARMA C 6,3 na LKT 80

Navštívili jsme jednoho z našich zákazníků, který momentálně pracuje v Kašperských Horách a diskutovali jsme s ním o výhodách, které mu hydraulický jeřáb FARMA C 6,3 (dosah 6,3 metru) namontovaný na jeho stroji LKT 80 (r. v. 1980) poskytuje. Hydraulickou ruku na stroji využívá jak na skládce, tak i při vlastní práci v pasece. Zákazník stále přibližuje dříví v celých délkách nebo delších výřezech na OM, kde po následné manipulaci využívá jeřáb k třídění dříví a k vytváření hrání dle sortimentů, na což je ze strany odběratelů dříví kladen stále větší důraz a nároky. Hydraulický jeřáb je také velmi často využíván i pro usnadnění a zrychlení práce v pasece. Mezi nejčastější úkony patří přemístění kmenů rukou čely k sobě, čímž se velmi sníží počet vystupování a nastupování do stroje než obsluha vytvoří úvazek, se kterým se již vydá na OM. Často lze také jeřábu využít k obracení celých kmenů při odvětvování. Všechny tyto úkony zvyšují rychlost, efektivitu a komfort této náročné práce a to při vynaložení přijatelných finančních prostředků.

LKT 80

Montáž hydraulické ruky

Ze zkušeností našich zákazníků vyplývá, že nejvýhodnější je montáž na zadní část nosného stroje, která nevyžaduje žádné náročné ani nákladné úpravy. Hydraulický systém jeřábu má celkem nízké nároky (tlak 170 – 200 bar a průtok 20 – 50 l/m), a proto je výhodné použít k jeho pohonu čerpadlo řízení nosného stroje, které ve většině případů vyhovuje.

Pokud byste chtěli vědět více informací o montáži nebo případné vhodnosti hydraulické ruky právě pro Váš stroj, kontaktujte nás prosím na tel. čísle +420 773 202 321 nebo nám dotaz zašlete na info@hydraulickaruka.cz, rádi Vám poradíme.

LKT 80 jak ho neznáte

Dodavatelé

AS Fors MW AS Fors MW BALTROTORS Ltd Biojack Black Bruin Deitmer Finn-Rotor JPJ Forest, s.r.o. Kreisi Metall OÜ Next Hydraulics srl Pentin Paja Oy Riuttolehto Oy Tizmar snc Unimet AB