Články

Možnosti využití hydraulické ruky

Hydraulická ruka patří mezi velmi rozšířené a univerzální zařízení, které se osazuje celou řadou příslušenství pro manipulaci či zpracování materiálů. Může se jednat o různé jeřáby, drapáky, bagry a speciální procesovací hlavice.

Jeřáby

Nejčastěji se nám při termínu hydraulická ruka vybaví různé druhy jeřábů. Hydraulická ruka se využívá pouze pro relativně lehké jeřáby, obvykle s nosností několika stovek kilogramů až několika tun. Pro zvedání těžkých břemen a pro velké výšky se zpravidla využívají jeřáby s teleskopickým ramenem a navijákem. Hydraulická ruka se často používá zejména na nákladních automobilech. Odpadá tím nutnost dalších manipulačních strojů a řidič může bez problémů naložit či složit materiál. Časté jsou také malé statické jeřáby v různých provozech.

Naše firma se specializuje na prodej hydraulických ruk za malotraktory, traktory a ATV pracovní čtyřkolky zejména do lesního průmyslu.

Drapáky

Různé formy drapáků a svěrných oplenů se uplatňují zejména u nákladních automobilů a v lesnictví u vyvážecích traktorů a harvestorů. Ve stavebnictví se někdy využívají bagry s drapákem, ale obvyklejší jsou kolové nakladače. S drapáky se také často setkáme v železniční a námořní dopravě.

Zemní stroje

Traktory, traktorbagry a pásové zemní stroje jsou často osazovány hydraulickou rukou a lžící pro těžbu zeminy. Podle velikosti stroje může jít o lžíce s nosností desítek kilogramů až po několik tun. Zemní stroje lze také využít jako improvizované jeřáby.

Další použití

Na hydraulickou ruku lze osadit i řadu speciálních hlavic pro zpracování materiálu. Často se můžeme setkat s různými žacími hlavami na traktorech či nákladních automobilech. Dále se běžně používají kácecí a odvětvovací hlavy v lesnictví. Ve strojírenství jsou využívány hydraulické ruky s celou řadou speciálních nástavců pro zpracování, tváření, manipulaci, svařování a řadu dalších aplikací.

Pokud je Vám něco nejasné a potřebujete se na cokoliv zeptat ohledně hydraulických ruk, neváhejte nás kontaktovat pomocí formuláře níže či na uvedeném telefonním čísle – rádi Vám s výběrem hydraulické ruky pomůžeme.

Dodavatelé

AS Fors MW AS Fors MW BALTROTORS Ltd Biojack Black Bruin Deitmer Finn-Rotor JPJ Forest, s.r.o. Kreisi Metall OÜ Next Hydraulics srl Pentin Paja Oy Riuttolehto Oy Tizmar snc Unimet AB