Články

Velká hydraulická ruka

Hydraulická ruka je velmi univerzální nástroj, který lze použít téměř na všech typech vozidel. Vyrábí se v nepřeberné škále tvarů, délek a nosností, takže vyhoví téměř všem potřebám zákazníků. Na hydraulickou ruku lze montovat širokou paletu různých hlav, jako jsou například jeřáb, naviják, kleště, drapák, půdní vrták, lžíce, sekačka či kácecí a procesovací hlavice na dřevo.

Velká hydraulická ruka

Silné a výkonné velké hydraulické ruky se využívají na různých typech bagrů, traktorů a nákladních automobilů. Maximální dosah se obvykle pohybuje okolo pěti až šesti metrů a jsou schopny zvednout i několik tun. Podobné výkony samozřejmě vyžadují velice pevnou konstrukci, patřičnou protiváhu v podobě těžkého vozidla a téměř vždy také podpěry. Obvykle bývají napojeny přímo na hydraulický okruh vozu, ale některé silnější modely používají ještě další dodatečný agregát.

Bagry nejčastěji využívají všemožné druhy lžic a drapáků, případně půdní vrtáky a pneumatické kladivo. Na nákladních automobilech se nejčastěji setkáme s jeřáby, poměrně rozšířené jsou i různé drapáky a kleště na dřevo. Traktory často využívají například vyžínací hlavy a v lesním hospodářství různé navijáky, kleště a drapáky. Samostatnou kapitolou jsou speciální stroje používané v lesnictví, například vyvážečky a harvestory. Vyvážečky jsou obvykle vybaveny kleštěmi a navijáky, harvestory mívají kombinované kácecí a procesovací hlavice, které zároveň slouží i k nakládání dřeva. Tyto všechny druhy příslušenství je možné ovládat pomocí velkých hydraulických ruk.

Naše firma se specializuje na prodej hydraulických ruk pro drapáky za malotraktory, traktory a ATV pracovní čtyřkolky, ale v nabídce máme i kvalitní rotátory na hydraulické ruce.

Pokud je Vám něco nejasné a potřebujete se na cokoliv zeptat ohledně hydraulických ruk či přidruženého příslušenství, neváhejte nás kontaktovat pomocí formuláře níže či na uvedeném telefonním čísle – rádi Vám s výběrem hydraulické ruky pomůžeme

Dodavatelé

AS Fors MW AS Fors MW BALTROTORS Ltd Biojack Black Bruin Deitmer Finn-Rotor JPJ Forest, s.r.o. Kreisi Metall OÜ Next Hydraulics srl Pentin Paja Oy Riuttolehto Oy Tizmar snc Unimet AB