Články

Velká hydraulická ruka

Hydraulická ruka je velmi univerzální nástroj, který lze použít téměř na všech typech vozidel. Vyrábí se v nepřeberné škále tvarů, délek a nosností, takže vyhoví téměř všem potřebám zákazníků. Na hydraulickou ruku lze montovat širokou paletu různých hlav, jako jsou například jeřáb, naviják, kleště, drapák, půdní vrták, lžíce, sekačka či kácecí a procesovací hlavice na dřevo.

Velká hydraulická ruka

Silné a výkonné velké hydraulické ruky se využívají na různých typech bagrů, traktorů a nákladních automobilů. Maximální dosah se obvykle pohybuje okolo pěti až šesti metrů a jsou schopny zvednout i několik tun. Podobné výkony samozřejmě vyžadují velice pevnou konstrukci, patřičnou protiváhu v podobě těžkého vozidla a téměř vždy také podpěry. Obvykle bývají napojeny přímo na hydraulický okruh vozu, ale některé silnější modely používají ještě další dodatečný agregát.

Bagry nejčastěji využívají všemožné druhy lžic a drapáků, případně půdní vrtáky a pneumatické kladivo. Na nákladních automobilech se nejčastěji setkáme s jeřáby, poměrně rozšířené jsou i různé drapáky a kleště na dřevo. Traktory často využívají například vyžínací hlavy a v lesním hospodářství různé navijáky, kleště a drapáky. Samostatnou kapitolou jsou speciální stroje používané v lesnictví, například vyvážečky a harvestory. Vyvážečky jsou obvykle vybaveny kleštěmi a navijáky, harvestory mívají kombinované kácecí a procesovací hlavice, které zároveň slouží i k nakládání dřeva. Tyto všechny druhy příslušenství je možné ovládat pomocí velkých hydraulických ruk.

Naše firma se specializuje na prodej hydraulických ruk pro drapáky za malotraktory, traktory a ATV pracovní čtyřkolky, ale v nabídce máme i kvalitní rotátory na hydraulické ruce.

Pokud je Vám něco nejasné a potřebujete se na cokoliv zeptat ohledně hydraulických ruk či přidruženého příslušenství, neváhejte nás kontaktovat pomocí formuláře níže či na uvedeném telefonním čísle – rádi Vám s výběrem hydraulické ruky pomůžeme

Dodavatelé

AS Fors MW AS Fors MW BALTROTORS Ltd Biojack Black Bruin Deitmer JPJ Forest, s.r.o. Kreisi Metall OÜ Next Hydraulics srl Pentin Paja Oy Riuttolehto Oy Tizmar snc Unimet AB