Články

Hydraulické ruky při demolici budov

Pro demolici budov se využívá řada strojů, které jsou často založeny na hydraulické ruce. Ta se následně osazuje různými nástroji pro bourání, nakládání, stříhání a přemisťování materiálu.

Demolice malých budov a liniových staveb

Malé budovy se obvykle bourají pomocí bagru či dozeru. Pro demolice malého rozsahu lze využít kolový bagr či traktorbagrhydraulickou rukou, která je osazena lžící či pneumatickým kladivem. Betonové a asfaltové vozovky, chodníky a různé opěrné stěny jsou zpravidla bourány pomocí pneumatických kladiv.

Demolice vysokých budov a speciálních konstrukcí

Vysoké budovy, železobetonové konstrukce a různé ocelové prvky vyžadují použití speciální demoliční technologie. Nejčastěji se využívá bagr osazený silnou hydraulickou rukou s hydraulickými nůžkami. Výhodou je vysoký dosah, možnosti naklápění do různých úhlů a vysoká efektivita. Rozstříhaný materiál lze rovnou třídit na deponie, či nakládat. Tato technologie je také velmi šetrná, protože dochází k minimálním otřesům a vzniká jen malé množství prachu. Méně efektivní, a v současnosti málo využívané, je využití hydraulické ruky osazené bouracím kladivem. Tato technologie je příliš pomalá ve srovnání s hydraulickými nůžkami.

Vyklízení a přeprava materiálů

K vyklízení a nakládání demoličních materiálů lze využít přímo demoliční hydraulické nůžky či různé druhy bagrů. U menších staveb se s úspěchem používají univerzální bagry s hydraulickou rukou a lžící, které mohou provádět i samotnou demolici. U větších demolic a v případě použití různých drtičů se často využívají i kolové nakladače.

Naše firma se specializuje na prodej hydraulických ruk za malotraktory, traktory a ATV pracovní čtyřkolky.

Pokud je Vám něco nejasné a potřebujete se na cokoliv zeptat ohledně hydraulických ruk, neváhejte nás kontaktovat pomocí formuláře níže či na uvedeném telefonním čísle – rádi Vám s výběrem hydraulické ruky pomůžeme.

Dodavatelé

AS Fors MW AS Fors MW BALTROTORS Ltd Biojack Black Bruin Deitmer JPJ Forest, s.r.o. Kreisi Metall OÜ Next Hydraulics srl Pentin Paja Oy Riuttolehto Oy Tizmar snc Unimet AB