Články

Hydraulické ruky při demolici budov

Pro demolici budov se využívá řada strojů, které jsou často založeny na hydraulické ruce. Ta se následně osazuje různými nástroji pro bourání, nakládání, stříhání a přemisťování materiálu.

Demolice malých budov a liniových staveb

Malé budovy se obvykle bourají pomocí bagru či dozeru. Pro demolice malého rozsahu lze využít kolový bagr či traktorbagrhydraulickou rukou, která je osazena lžící či pneumatickým kladivem. Betonové a asfaltové vozovky, chodníky a různé opěrné stěny jsou zpravidla bourány pomocí pneumatických kladiv.

Demolice vysokých budov a speciálních konstrukcí

Vysoké budovy, železobetonové konstrukce a různé ocelové prvky vyžadují použití speciální demoliční technologie. Nejčastěji se využívá bagr osazený silnou hydraulickou rukou s hydraulickými nůžkami. Výhodou je vysoký dosah, možnosti naklápění do různých úhlů a vysoká efektivita. Rozstříhaný materiál lze rovnou třídit na deponie, či nakládat. Tato technologie je také velmi šetrná, protože dochází k minimálním otřesům a vzniká jen malé množství prachu. Méně efektivní, a v současnosti málo využívané, je využití hydraulické ruky osazené bouracím kladivem. Tato technologie je příliš pomalá ve srovnání s hydraulickými nůžkami.

Vyklízení a přeprava materiálů

K vyklízení a nakládání demoličních materiálů lze využít přímo demoliční hydraulické nůžky či různé druhy bagrů. U menších staveb se s úspěchem používají univerzální bagry s hydraulickou rukou a lžící, které mohou provádět i samotnou demolici. U větších demolic a v případě použití různých drtičů se často využívají i kolové nakladače.

Naše firma se specializuje na prodej hydraulických ruk za malotraktory, traktory a ATV pracovní čtyřkolky.

Pokud je Vám něco nejasné a potřebujete se na cokoliv zeptat ohledně hydraulických ruk, neváhejte nás kontaktovat pomocí formuláře níže či na uvedeném telefonním čísle – rádi Vám s výběrem hydraulické ruky pomůžeme.

Dodavatelé

AS Fors MW AS Fors MW BALTROTORS Ltd Biojack Black Bruin Deitmer Finn-Rotor JPJ Forest, s.r.o. Kreisi Metall OÜ Next Hydraulics srl Pentin Paja Oy Riuttolehto Oy Tizmar snc Unimet AB