Články

Drapáky pro hydraulickou ruku

Pro nakládání drobného či sypkého materiálu lze s úspěchem využít různých druhů lesnických drapáků. Podle velikosti a typu lze drapáky využívat na téměř všech typech vozidel. Používají se dvoučelisťové drapáky na sypký materiál, ale také různé druhy se čtyřmi, případně pěti čelistmi například pro nakládání šrotu, odpadu a dalších materiálů.

Lesnické drapáky pro jemnozrnné sypké materiály

Pro nakládku a vykládku sypkých materiálů se využívají klasické dvoučelisťové drapáky, které podle potřeby mohou být vybaveny zuby či hladkým okrajem. Nejčastěji se drapáky využívají v dopravě při manipulaci například s pískem, štěrkem či zeminou. Často můžeme vidět bagry s drapáky zejména v železniční a lodní dopravě, v těžebním průmyslu a vzácněji i na nákladních automobilech. Malé drapáky lze montovat i na malé hydraulické ruky a to například pro dodávky, vozíky a čtyřkolky.

Drapáky pro hrubé materiály

Vícečelisťové drapáky se často používají při manipulaci se šrotem, odpady, sutí, uhlím a dalšími podobnými materiály. Tento typ drapáků obvykle dosahuje větších rozměrů a typické využití je například na železnici, v lodní dopravě a v odpadovém hospodářství. Dokáže si snadno poradit s různě hrubým materiálem, když například ve sběrných surovinách může jeden druh drapáku manipulovat s drobným odpadem, ale i s celými vraky automobilů. Drapáky s více čelistmi mají zpravidla špičatý tvar, a proto se příliš nehodí k nabírání jemných sypkých materiálů, jakými jsou například písek nebo zemina.

Naše firma se specializuje na prodej hydraulických ruk pro drapáky za malotraktory, traktory a ATV pracovní čtyřkolky, ale v nabídce máme i kvalitní rotátory na hydraulické ruce.

Pokud je Vám něco nejasné a potřebujete se na cokoliv zeptat ohledně hydraulických ruk či drapáků, neváhejte nás kontaktovat pomocí formuláře níže či na uvedeném telefonním čísle – rádi Vám s výběrem hydraulické ruky pomůžeme

Dodavatelé

AS Fors MW AS Fors MW BALTROTORS Ltd Biojack Black Bruin Deitmer Finn-Rotor JPJ Forest, s.r.o. Kreisi Metall OÜ Next Hydraulics srl Pentin Paja Oy Riuttolehto Oy Tizmar snc Unimet AB