Články

Drapáky pro hydraulickou ruku

Pro nakládání drobného či sypkého materiálu lze s úspěchem využít různých druhů lesnických drapáků. Podle velikosti a typu lze drapáky využívat na téměř všech typech vozidel. Používají se dvoučelisťové drapáky na sypký materiál, ale také různé druhy se čtyřmi, případně pěti čelistmi například pro nakládání šrotu, odpadu a dalších materiálů.

Lesnické drapáky pro jemnozrnné sypké materiály

Pro nakládku a vykládku sypkých materiálů se využívají klasické dvoučelisťové drapáky, které podle potřeby mohou být vybaveny zuby či hladkým okrajem. Nejčastěji se drapáky využívají v dopravě při manipulaci například s pískem, štěrkem či zeminou. Často můžeme vidět bagry s drapáky zejména v železniční a lodní dopravě, v těžebním průmyslu a vzácněji i na nákladních automobilech. Malé drapáky lze montovat i na malé hydraulické ruky a to například pro dodávky, vozíky a čtyřkolky.

Drapáky pro hrubé materiály

Vícečelisťové drapáky se často používají při manipulaci se šrotem, odpady, sutí, uhlím a dalšími podobnými materiály. Tento typ drapáků obvykle dosahuje větších rozměrů a typické využití je například na železnici, v lodní dopravě a v odpadovém hospodářství. Dokáže si snadno poradit s různě hrubým materiálem, když například ve sběrných surovinách může jeden druh drapáku manipulovat s drobným odpadem, ale i s celými vraky automobilů. Drapáky s více čelistmi mají zpravidla špičatý tvar, a proto se příliš nehodí k nabírání jemných sypkých materiálů, jakými jsou například písek nebo zemina.

Naše firma se specializuje na prodej hydraulických ruk pro drapáky za malotraktory, traktory a ATV pracovní čtyřkolky, ale v nabídce máme i kvalitní rotátory na hydraulické ruce.

Pokud je Vám něco nejasné a potřebujete se na cokoliv zeptat ohledně hydraulických ruk či drapáků, neváhejte nás kontaktovat pomocí formuláře níže či na uvedeném telefonním čísle – rádi Vám s výběrem hydraulické ruky pomůžeme

Dodavatelé

AS Fors MW AS Fors MW BALTROTORS Ltd Biojack Black Bruin Deitmer JPJ Forest, s.r.o. Kreisi Metall OÜ Next Hydraulics srl Pentin Paja Oy Riuttolehto Oy Tizmar snc Unimet AB