Články

Kleště na dřevo

Zejména v lesnictví, ale i mimo něj, se používá celá řada hydraulických ruk různých rozměrů s manipulačními či samosvornými kleštěmi na dřevo. Lze využívat všemožné tvary a proporce kleští a to v závislosti na velikosti vozidla a typu nákladu.

Malé manipulační kleště na dřevo

Pro různé malotraktory, čtyřkolky, dodávky a vozíky lze využít lehkou hydraulickou ruku s malými kleštěmi. Obvykle lze nakládat nařezané metry dříví či tenčí kmeny o váze do několika stovek kilogramů a délky do 5 m. Velkou výhodou malých vozidel je ekonomická práce v menším měřítku a například u čtyřkolek i vynikající prostupnost náročnějším terénem.

Velké manipulační kleště na dřevo

S velkými kleštěmi, které mohou zvedat celé kmeny, se setkáme zejména u velkých nákladních automobilů ke svážení dřeva a u vyvážeček. Na nákladních automobilech se hydraulická ruka montuje zpravidla za kabinu. Pokud se jedná o nákladní automobil s přívěsem, může být ruka instalována na konci korby, aby mohla obsluhovat i přívěs. U vyvážeček bývá hydraulická ruka s manipulačními kleštěmi téměř vždy za kabinou. Kleště mohou mít různý tvar a velikost, záleží vždy především na účelu. Speciálním případem mohou být harvestory, které mají kombinované kácecí a procesovací hlavice, a které fungují zároveň jako speciální kleště. Na rozdíl od klasických kleští ale mohou vždy sevřít pouze jeden kmen.

Další využití kleští na dřevo

Kleště na dřevo lze pochopitelně využít i na různé jiné účely. Lze s nimi nakládat jakýkoliv dlouhý a pevný materiál, například různé tyče, trubky, prkna apod. Lze je také využít například k nakládání větví, šrotu či stavebních odpadů, ale není to vždy ideální řešení. Pro mnoho účelů lze místo samosvorných kleští využít spíše drapák.

Naše firma se specializuje na prodej hydraulických ruk za malotraktory, traktory a ATV pracovní čtyřkolky, ale v nabídce máme i kvalitní rotátory na hydraulické ruce.

Pokud je Vám něco nejasné a potřebujete se na cokoliv zeptat ohledně hydraulických ruk, neváhejte nás kontaktovat pomocí formuláře níže či na uvedeném telefonním čísle – rádi Vám s výběrem hydraulické ruky pomůžeme.

Dodavatelé

AS Fors MW AS Fors MW BALTROTORS Ltd Biojack Black Bruin Deitmer Finn-Rotor JPJ Forest, s.r.o. Kreisi Metall OÜ Next Hydraulics srl Pentin Paja Oy Riuttolehto Oy Tizmar snc Unimet AB